Po pięciu rundach przyszedł czas na pierwszy w tym roku przegląd. A co może być lepszego niż robienie tego w statystykach?

opublikowany 27/04/2024 à 10:32

Jeremy’ego Satisa

Statystyki od początku sezonu. ©DPPI

Często mówimy, że możemy sprawić, że statystyki będą mówiły co chcemy, ale te, które Wam przedstawimy, są dość neutralne i dają dość jasną wizję sezonu po pierwszych pięciu Grand Prix. Tu jest kilka :

• Lewis Hamilton nigdy nie zajął miejsca wyższego niż 7. (Bahrajn). Utrzymuje się nawet na trzech dziewiątych pozycjach z rzędu (pomijając wycofanie się z Melbourne).
  • Zajmując 7. miejsce w Melbourne, Yuki tsunoda wyrównał już najlepszy wynik zespołu w 2023 roku.
  • 7 kierowców nie otworzyło jeszcze konta w tym sezonie: Albon, Ocon, Zhou, Ricciardo, Gasly, Sierżant, Bottas.
  • Oliver Bearman został najmłodszym kierowcą, który startował w wyścigach Grand Prix w barwach Ferrari. Jest także trzecim w historii (18 lat, 10 miesięcy i 1 dzień) ze wszystkich drużyn za Maxem Verstappenem i Lance Stroll.
  • Haas czterokrotnie już zdobywała punkty, a ich dwaj kierowcy nigdy nie uplasowali się dalej niż na 16. miejscu.
  • Valtteri Bottas, który zakwalifikował się do dwóch Q3 chińskiego weekendu, nigdy w tym roku nie osiągnął w tym roku miejsca lepszego niż 14. miejsce.
  • Alex Albon ukończył 4 wyścigi w 2024 r., w tym trzy między 11. a 12. miejscem.
  • Zespół nadal pozbawiony punktów po pięciu rundachEnstone ma najgorszy początek sezonu od 1979 roku.
  • Pomimo 11. miejsca i tym samym braku punktów zdobytych w Chinach, Alpine opuścił ostatnie miejsce w klasyfikacji producentów dzięki kilku 13. miejscom, których Sauberowi nigdy nie udało się zdobyć.