Hamilton wygrywa GP Chin

Lewis Hamilton wygrał GP Chin, pokonując Sebastiana Vettela i Maxa Verstappena.

opublikowany 09/04/2017 à 09:57

Lewis Hamilton (Mercedes) wygrał Grand Prix Chin, dominując w wyścigu, nigdy tak naprawdę nie martwiąc się konkurencją. Brytyjczyk notuje swój piąty sukces w Szanghaju i 5. zwycięstwo w swojej karierze. Po trudnym starcie na mokrym torze kierowcy szybko założyli opony typu slick i mogli rywalizować na suchej nawierzchni.

Sebastian Vettel (Ferrari) zajął 2. miejsce i obecnie dzieli prowadzenie w mistrzostwach z Lewisem Hamiltonem. Czterokrotny mistrz świata dobiegł do mety, nie będąc w stanie zagrozić liderowi imprezy. Podium uzupełnili Max Verstappen który w wyścigu wywalczył 13 miejsc. Holender wykorzystał dobrą strategię i dobry start i wyprzedził kolegę z drużyny Daniel Ricciardo kosztem świetnego pojedynku na ostatnich okrążeniach z Australijczykiem.

Pierwszą piątkę zamyka Kimi Räikkönen (Ferrari). Valtteri Bottas (Mercedes), który musiał awansować z 12. miejsca po poślizgu w warunkach samochodu bezpieczeństwa. Wyścig został przerwany na pierwszych okrążeniach po wypadku Antonio Giovinazziego (Sauber), który popełnił już błąd w kwalifikacjach, który po raz kolejny zniszczył swoje C36 na prostej w boksie.

Pierwszą dziesiątkę uzupełniają Carlos Sainz Junior (Toro Rosso), Kevin Magnussen (Haas) i Force India Sergio Péreza i Esteban Ocon. Romain Grosjean (Haas) nie zdobył punktów, pokonując Renault de Nico Hülkenberg i Jolyona Palmera. Felipe Massa (Williams) i Marcus Ericsson (Sauber) uzupełnili ranking.

Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory McLaren poddali się. Stoffel Vandoorne został wezwany z powrotem do garażu w związku z problemem z paliwem Fernando Alonso zdemontowany z powodu zerwania półosi podczas gry na 7. miejscu. Daniil Kwiat (Toro Rosso) również miał problemy mechaniczne. Lance Stroll (Williams) nie był w stanie ukończyć pierwszego okrążenia po uderzeniu Sergio Péreza.

Mercedes prowadzi obecnie w klasyfikacji konstruktorów, mając jeden punkt przewagi nad Scuderią Ferrari. czerwony Byk następuje po 29 jednostkach od drużyny gwiazd.

Zapoznaj się z analizą Grand Prix Chin przeprowadzoną przez naszych specjalnych korespondentów w numerze 2109 AUTOtygodniowo, dostępny od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.