Mercedes chce zapewnić swoim klientom ten sam silnik

Podczas gdy od czasu Monzy tylko hybrydy W06 Lewisa Hamiltona i Nico Rosberga mogły skorzystać z ulepszeń jednostki napędowej Mercedesa, Toto Wolff przypomina filozofię gwiazdy.

opublikowany 22/09/2015 à 15:20

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Mercedes chce zapewnić swoim klientom ten sam silnik

Na Monzy na początku września Mercedes ogłosił użycie z siedmiu żetonów rozwoju pozostałych mu do dyspozycji, aby wprowadzić ulepszenia w turbo/hybrydowym zespole napędowym V6. Od tego czasu nowe specyfikacje można było zobaczyć tylko w jednomiejscowych pojazdach niemieckiego zespołu, w szczególności zespołów klientów Williams nadal pozbawiony tych zmian.

„Przyjęliśmy filozofię zapewniania wszystkim silników o tej samej specyfikacji. Mogą zaistnieć wyjątkowe sytuacje, jak ostatnio na Monzie, gdzie należy sprawdzić, czy prace rozwojowe są prowadzone zgodnie z planem. Poza tym dostawa części jest bardzo utrudniona. » wyjaśnione Toto Wolff, szef Mercedes-Benz Motorsport na oficjalnej stronie F1. Widziałeś, co stało się z samochodem Nico Rosberga. Jestem przekonany, że zespół klienta byłby zły, gdyby ich samochód się zatrzymał ze względu na silnik w fazie rozwojowej. »

Austriak powrócił także do przerwanych rozmów Mercedesa i Red Bulla na temat dostaw silników na sezon 2016, zespół Milton Keynes które nie powinny już czerpać korzyści z silnika Renault. „Wraz z naszym zarządem zdecydowaliśmy, że jako dostawca silników – i jako zespół? ciężko pracowaliśmy, aby osiągnąć dzisiejszy sukces, podejmując decyzję o powrocie jako oficjalny zespół w 2010 roku, kontynuuje Wolff.

Rozmawialiśmy dwa tygodnie temu przeciwko poszukiwaniu dostaw silników dla Red Bulla. Chcemy kontynuować nasz model wspierania niezależnych i prywatnych zespołów wyścigowych oraz szanowania już istniejących relacji z naszymi klientami, obok naszego głównego celu związanego z zespołem Mercedesa. »

Niemiecka drużyna, suwerenna od początku mistrzostw w 2015 roku, bardzo ucierpiała jednak w ostatni weekend w Singapurze. Lewis Hamilton został zmuszony do wycofania się z wyścigu (problem z elektryką), a Nico Rosbergowi ostatecznie nie udało się stanąć na podium.

Pełny raport z Grand Prix Singapuru, przygotowany przez naszych specjalnych korespondentów na miejscu, znajdziesz w numerze 2030 AUTOhebdo, dostępnym już teraz w wersji cyfroweji jutro w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz