Nico Rosberg stracił dużo na początku

Drugi na starcie Nico Rosberg przegapił start i okazję do wywarcia presji na koledze z drużyny Lewisie Hamiltonie.

opublikowany 23/08/2015 à 18:12

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Nico Rosberg stracił dużo na początku

Si Nico Rosberg rozpoczął swój belgijski weekend w najlepszy możliwy sposób, pomimo ostrzeżenia mechanicznego i eksplozji opony podczas wolnych treningów, niemiecki kierowca nie był jednak w stanie nic zrobić w wyścigu.

Wina leży w nieudanej aktywacji, gdy w tę niedzielę w Belgii zgasły światła. « Wyjazd poszedł naprawdę źle, co było naprawdę denerwujące, przyznał Rosberg po mecie. Nie wykonałem dobrej roboty. Myślę, że muszę znowu trenować. »

Na pewien czas spadł na piątą pozycję, szczególnie za Sergio Pérezem i Force India czerwony Byk de Daniel Ricciardo, wicemistrz świata jednak wymazał część swojego handicapu, tracąc nawet trzy sekundy do lidera. Hamilton w momencie wirtualnego samochodu bezpieczeństwa.

„Próbowałem zmniejszyć przewagę nad Lewisem, ale to nie wystarczyło. »
podsumował Rosberg. Różnica, która jednak od tego czasu wzrosła w rankingach Mistrzostw Świata Rosberg ma obecnie 28 punktów swojego kolegi z zespołu Hamiltona po Grand Prix Belgii.

Pełny raport i analizę Grand Prix Belgii, przygotowane przez naszych specjalnych korespondentów w Spa, znajdziesz w numerze 2026 AUTOhebdo, dostępnym od jutrzejszego wieczoru w wersji cyfrowej, a od tej środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz