Pirelli: „Bardziej precyzyjne wskazania”

Po epizodzie z ciśnieniem w oponach Mercedesa we Włoszech Pirelli chce ułatwić zrozumienie zasad użytkowania swoich opon F1.

opublikowany 14/09/2015 à 12:02

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Pirelli: „Bardziej precyzyjne wskazania”

Zwycięski wynik Grand Prix Włoch dla Mercedes et Lewis Hamilton nieco ponad tydzień temu zostało wstrzymane ze względu na dochodzenie dotyczące ciśnienia w oponach zamontowanych w W06 Hybrid. Dopuszczony przez komisarzy niemiecki zespół mógł świętować swój sukces na włoskiej ziemi. Pirelli ogłosiło dzisiaj, że ściśle współpracuje z FIA, aby zapewnić, że takie sytuacje nie powtórzą się w przyszłości.

„We współpracy z FIA zdefiniujemy, przejrzysta procedura ułatwiająca zespołom przestrzeganie zasad dotyczących używania opon, – mówi Paul Hembery, szef Pirelli Motorsport. Jest to ważne, aby uniknąć nieporozumień i dać zespołom bardziej precyzyjne wskazówki do stosowania, a tym samym uniknąć tego, co przydarzyło się Mercedesowi na Monzy. »

Pirelli opublikowało już swoje wnioski po wydarzeniach na Spa-Francorchamps w Belgii, gdzie opony Sebastian Vettel i Nico Rosberg eksplodowali na torze.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz