50 naszych najlepszych kierowców roku… (od 20. do 11.)

Nasi dziennikarze wybrali 50 najlepszych kierowców sezonu 2022, łącznie we wszystkich kategoriach. Na zakończenie długiego procesu selekcji, konsultacji i głosowania, oto nasz werdykt.

opublikowany 29/12/2022 à 12:00

Artykuł wstępny

0 Zobacz komentarze)

50 naszych najlepszych kierowców roku… (od 20. do 11.)

AUTOhebdo zaprasza do zapoznania się z czwartą częścią swojej Top 50, w której znajdują się kierowcy zajmujący miejsca od 20 do 11. ©DR

20 – Victor Martins (Francja)
Mistrz FIA F3 2022 z ART Grand Prix (2 zwycięstwa)

Po honorowym tytule najlepszego debiutanta w 2021 roku Francuz został mistrzem Formuły 3 w Monza (Włochy). Lider kategorii niemal od początku do końca, Victor odniósł dwa zwycięstwa, wszystkie odniesione w wyścigu głównym, a także siedem miejsc na podium. Dramaturgia zdobycia tytułu, połączona z 15-minutowym zwlekaniem i oczekiwaniem w alei serwisowej, tylko spotęgowała emocje związane z drugą koronacją zdobytą w jednomiejscowy potem zebrane w F. Renault Puchar Europy w 2020 r. Zrób miejsce dla Formuła 2 od teraz.

Martins

© Antonin Vincent / DPPI

19 - Lando Norris (Wielka Brytania)
7e mistrzostw świata Formuła 1 2022 z McLaren (1 podium)

„Najlepszy z pozostałych” w Formule 1. W 2022 roku Brytyjczyk nadal trzymał swój zespół na dystans. Trzeci w Imola (GP Emilii-Romania) Lando Norris był jedynym kierowcą spoza trzech czołowych zespołów (czerwony Byk, Ferrari, Mercedes), aby w tym sezonie stanąć na podium F1. Podczas gdy jego kolega z drużyny Daniel Ricciardo Nigdy nie znalazł klucza, 23-letni młody człowiek miał serię świetnych występów w kwalifikacjach i wyścigach, które kończył z punktacją. Szkoda, że ​​McLaren spadł o jeden stopień.

Norris

© Antonin Vincent / DPPI

18 – Jules Gounon (Francja)
Zwycięzca Bathurst 12 i Spa 24 2022, mistrz GTWC Europe Wytrzymałość Puchar z Mercedesem

Francuski, który zdecydował się reprezentować Andorę od sezonu 2023, właśnie przeżył najbardziej płodny sezon w swojej błyskotliwej karierze w GT. Pochodzący z Aubenas (Ardèche) rozpoczął mecz od 2e osobiste zwycięstwo w 12-godzinnym wyścigu Bathurst. Następnie zajął 2e sukces w 24 Hours of Spa latem. Zakończył się zdobyciem tytułu GTWC Endurance Cup wraz ze swoimi przyjaciółmi Raffaele Marciello i Danielem Juncadellą. W 41 wyścigach oficjalny kierowca Mercedesa stanął na podium 20, w tym 8 zwycięstw. Przepraszam!

Goun

© Paul Vaicle / DPPI

17 – Joey Logano (USA)
Champion NASCAR Cup Series 2022 z Team Penske (4 zwycięstwa)

Cztery lata po swojej pierwszej koronacji w 2018 roku Joey Logano w wieku 32 lat wszedł do bardzo zamkniętego kręgu 17 kierowców z więcej niż jednym tytułem NASCAR Cup Series. Ostry kierowca na torze, do dziś uważany za jednego z najtrudniejszych do wyprzedzenia w peletonie, wydaje się, że osiągnął poziom. Z nienaruszonym grymasem łączy teraz wiedzę na temat wyścigów oldtimerów, co pozwoliło mu być najbardziej konsekwentnym kierowcą sezonu. Jako wielki mistrz, który wie, jak sprowokować swoje szczęście, skandalicznie zdominował finał w Phoenix, wygrywając swoje 2e korona.

logano

© Nascar

16 – Ryo Hirakawa (Japonia)
Mistrz świata Hypercar w WEC i zwycięzca 24 godziny Le Mans 2022 z Toyota

Trzeci mężczyzna w Toyocie nr 8 obok Sébastien Buemi et Brendon HartleyRyo Hirakawa miał trudne zadanie zastąpienia Kazuki Nakajima, święty potwór japońskiego producenta, z którym trzykrotnie triumfował w 24-godzinnym wyścigu Le Mans (2018, 2019, 2020). O ile Nakajima czekał na swoją siódmą próbę zwycięstwa w Sarthe, o tyle jego młodszemu bratu udało się już po swoim pierwszym występie w najwyższej kategorii, zdobywając także tytuł mistrza świata. Zdenerwowany na początku ćwiczeń Japończyk uwolnił się podczas podwójnego zegara w Le Mans, imponując swoim znakomitym kolegom z drużyny.

Hirakawa

© Francois Flamand / DPPI

15 – Shane van Gisbergen (Nowa Zelandia)
Mistrz supersamochodów 2022 z inżynierią Triple Eight Race Engineering (21 zwycięstw, w tym Bathurst 1000)

Ogr z Auckland pozostawił swoim rywalom w Supercars jedynie okruchy, aby zachować swój tytuł. Wygrywając 21 razy, Shane van Gisbergen pobił rekord swojego rodaka Scotta McLaughlina (18 sukcesów w 2019 r.). Oprócz tego, że jest 3e Tytuł Supercars, Kiwi zaoferował sobie 2e Bathurst 1000 i pozwolił sobie na luksus zabłysnięcia w WRC2 podczas zawodów Rajd samochodowy z Nowej Zelandii (3e kategorii). Talent terenowy.

van Gisbergena

© Mark Horsburgh / Pula treści Red Bull

14 – Felipe Drugovich (Brazylia)
Mistrz FIA F2 2022 z MP Motorsport (5 zwycięstw)

Felipe Drugovich nie dołączy do George'a Russella Charles Leclerc ou Lewis Hamilton w gronie mistrzów GP2/F2 od pierwszego roku ich startu, ale Brazylijczyk może pochwalić się zdominowaniem dyscypliny w 2022 roku: 5 zwycięstw, w tym dwa w ten sam weekend (pierwsze od 6 lat), sześć innych podium i 4 pozycje biegunowe. Bardzo konsekwentnie Drugovich został koronowany w przedostatniej rundzie sezonu na Monzy (Włochy). Od tego czasu został mianowany rezerwowym F1 w Aston Martin.

Drugowicz

© Antonin Vincent / DPPI

13 - Carlos Sainz (Hiszpania)
5e mistrzostw świata Formuły 1 2022 z Ferrari (1 zwycięstwo)

Przekonujący w 2021 r. przy wciąż ograniczonym wyposażeniu, w 2022 r. Madrilenianin pokazał, że możemy na nim polegać. Bardzo blisko duetu Charlesa LeclercaMax Verstappen w niedzielnych kwalifikacjach Carlos Sainz mógł pochwalić się dobrymi wynikami, w tym swoim pierwszym zwycięstwem w Wielkiej Brytanii i ośmioma innymi miejscami na podium. Jeśli nieco ucierpiał w obliczu powrotu Mercedesa, nie ma wątpliwości, że dzięki nowemu, konkurencyjnemu samochodowi będzie startował w wyścigu w 8 roku.

Sainz

© Florent Gooden / DPPI

12 – Sergio Pérez (Meksyk)
3e mistrzostw świata Formuły 1 2022 z Red Bullem (2 zwycięstwa)

Dla jego 2e sezonie w środowisku Red Bulla Meksykanin spisał się znacznie lepiej, szczególnie na torach miejskich, gdzie wykazał się dużą żywotnością (pole position w Jeddah, zwycięstwa w Monako i Singapurze). Na początku roku blisko Maxa Verstappena stracił równowagę, gdy RB18 ewoluował w kierunku stylu swojego kolegi z drużyny. Choć niewiele brakuje mu do honorowego tytułu wicemistrza, jego wkład pozwolił Red Bullowi zdobyć pierwszą koronę Producentów od 2013 roku.

Pérez

© Xavi Bonilla / DPPI

11- Sébastien Buemi (Szwajcaria)
Mistrz świata Hypercar w WEC i zwycięzca 24-godzinnego wyścigu Le Mans 2022 z Toyotą

Lądując na 4e zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans Szwajcar zapewnił sobie miejsce wśród gigantów klasyka Sarthe. Dzięki swojemu doświadczeniu, konsekwencji i wyczuciu pracy zespołowej Buemi jest kamieniem węgielnym japońskiej dominacji w Le Mans. Od 2018 roku Toyota wygrała pięć edycji, w tym cztery dla numeru 8, w których kierowcy podążali za sobą, od Fernando Alonso do Ryo Hirakawy poprzez Kazukiego Nakajimę i Brendona Hartleya. Nowozelandczyk również wyróżnił się w tym sezonie, zwłaszcza zdobyciem Le Mans Superpole, a także zasłużył na miejsce w pierwszej pięćdziesiątce.

Bum

© Louis Legon / DPPI

Odkryj resztę AUTOhebdo Top 50:

50 naszych najlepszych kierowców roku… (od 30. do 21.)
50 naszych najlepszych kierowców roku… (od 40. do 31.)
50 naszych najlepszych kierowców roku… (od 50. do 41.)

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz