Alonso: „Będę punktowany na pierwszym zakręcie”

Osiągając swoje najlepsze kwalifikacje w sezonie podczas GP Singapuru, Fernando Alonso ma nadzieję, że zabłyśnie na torze, na którym jakość silnika jest mniej dominująca.

opublikowany 20/09/2015 à 10:46

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

Alonso: „Będę punktowany na pierwszym zakręcie”

Fernando Alonso osiągnął swoje najlepsze kwalifikacje w sezonie, zajmując 12. pozycję w stawce przed GP Singapuru. Dwukrotny mistrz świata skorzystał z toru miejskiego, na którym silniki są mniej obciążone, aby zaprezentować się, umieszczając się pomiędzy zawodnikami Force India Nico Hülkenberg i Sergio Péreza i wyprzedził swojego kolegę z drużyny Jensona Buttona, który zajmował 15. miejsce, o ponad sześć dziesiątych.

„Udało nam się powalczyć w środkowej grupie, nie jest źle”, zwierzył się Fernando Alonso. „11. lub 12. pozycja to realistyczny wynik. Dobiegłem pół sekundy do pierwszej dziesiątki. Dobrze czułem się za kierownicą i nigdy nie byłem tak daleko przed Jensonem. Nie mam za bardzo na co narzekać. »

„Punkty powinny być możliwe do rozegrania.”– potwierdził Hiszpan. „Nie celowałem w Q3. Oczywiście lepiej jest wystartować z wyższej pozycji na starcie, ale czasem lepiej jest oszczędzić opony i zadowolić się 12. miejscem. Moim głównym celem jest zdobywanie punktów. Być może będę startował z 12. pozycji, ale gwarantuję, że na pierwszym zakręcie będę zdobywał punkty. »

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz