EL3 – Max Verstappen, 7 dziesiątych przewagi nad Bottasem

Ostatnia szansa dla kierowców na przygotowanie samochodów dziś po południu, podczas trzeciej bezpłatnej sesji treningowej. Max Verstappen zaimponował swojemu światu, tracąc 7 dziesiątych sekundy od swojego pierwszego prześladowcy.

opublikowany 19/06/2021 à 13:12

Quentina DUBOISA

0 Zobacz komentarze)

EL3 – Max Verstappen, 7 dziesiątych przewagi nad Bottasem

Max Verstappen uderzył Mercedesa w trzecim treningu. / © Zdjęcie Florent Gooden / DPPI

Wczoraj po południu było tylko 8 tysięcznych Max Verstappen et Valtteri Bottas, Holender ma już 7 dziesiątych przewagi. Lider mistrzostw dał klapsa w twarz podczas 3. treningu, podpisując kontrakt na 1.31.300. Jest jedynym kierowcą, który zszedł poniżej poziomu 1.32.
 

Jego pierwszy prześladowca, Fin Valtteri Bottas, który osiągnął zaledwie 1.32.047, jest zatem bardzo daleki od najlepszego czasu. Na trzeciej pozycji znajdujemy Carlos Sainz i Ferrari. Hiszpański kierowca osiągnął świetny wynik, aby podnieść swój wynik jednomiejscowy w pierwszej trójce. Wczoraj poza pierwszą dziesiątką, Sergio Perez awansował w rankingach dzisiejszego popołudnia, zajmując 4. miejsce. Pozostaje jednak daleko od swojego kolegi z zespołu, ponieważ różnica między obydwoma kierowcami wynosi prawie 1 sekundę. czerwony Byk

Aby znaleźć ślad po siedmiokrotnym mistrzu świata, trzeba zejść na 5. pozycję. Lewis Hamilton, niezadowolony ze swoich ustawień Mercedes, oferowano tylko wersję 1.32.266. Potwierdzenie zatem, że Lewis Hamilton pozostaje w tyle za swoim kolegą z drużyny, tak jak miało to miejsce od początku weekendu. Zobaczyć, czy Brytyjczyk nagle się obudzi, jak to zwykle bywa podczas sesji kwalifikacyjnej.

Pierwszą dziesiątkę uzupełnia Lando Norris (6.), Fernando Alonso (7.) i Esteban Ocon (8.), który ponownie podnosi Alpine w pierwszej setce. Pierre Gasly jest na 9. pozycji przed nami Daniel Ricciardo (10.).
Z drugiej strony zła sesja Charles Leclerc (11.), a zwłaszcza dla kierowców Aston Martin. Zielone samochody ponoszą porażkę na 13. miejscu Lance Stroll i 14. miejsce dla Sebastian Vettel. Twarda pobudka dla Astona Martina, który dwa tygodnie temu w Baku stanął na podium. Uwaga również Yuki tsunoda co plasuje się dopiero na 17. miejscu pomiędzy nimi Williams.
 

Wiele razy były one odwoływane przez sędziów z powodu nieprzestrzegania limitów torów podczas tych 3PR. Dla zdecydowanej większości jest to zakręt nr 6. Dodatkowy fakt, który należy wziąć pod uwagę na niecałe dwie godziny przed sesją kwalifikacyjną na torze Paul Ricard.
 

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz