Chrono

Więcej wiadomości

Piloci

Esteban Ocon
Esteban Ocon
Pays Flaga_Francji.svg
Stabilny Alpine
Pierre Gasly
Pierre Gasly
Pays Flaga_Francji.svg
Stabilny Alpine
Charles Leclerc
Charles Leclerc
Pays mc.png
Stabilny Ferrari
Lewis Hamilton
Lewis Hamilton
Pays gb.png
Stabilny Mercedes
Popularne przedmioty

Wszystko, co musisz wiedzieć o F1:

Rok 2022 był rokiem wielkiej rewolucji w Formule 1. Ta wiodąca dyscyplina samochodów jednomiejscowych rzeczywiście doświadczyła największego przełomu technicznego od prawie 40 lat. Od teraz auta są naziemne i wyposażone w 18-calowe opony (zamiast dotychczasowych 13). Cel manewru? Popraw jakość wyścigów, umożliwiając kierowcom bliższe śledzenie się nawzajem, a tym samym walkę przeciwko sobie. Max Verstappen zdobył tytuł pokonując Charlesa Leclerca. Czy w 2023 roku uda mu się potroić stawkę?

Kierowcy F1, których warto śledzić w 2023 roku:

W 2023 roku Max Verstappen przywraca swój tytuł do gry i jest wielkim faworytem do jego następcy. Kierowca Red Bulla będzie jednak musiał uważać na swojego kolegę z zespołu Sergio Péreza, ale także kierowców Astona Martina, Fernando Alonso i Lance'a Strolla, Lewisa Hamiltona i George'a Russella w Mercedesie, nie zapominając o Charlesie Leclercu i Carlosie Sainzu w Ferrari strona. Do francuskiego klanu dołączył Pierre Gasly Alpine nawiązać współpracę z Estebanem Oconem.

Jaka jest maksymalna prędkość samochodu Formuły 1?

Rekord prędkości Formuły 1 uznany przez FIA należy do Alana van der Merwe z wynikiem 397,481 km/h wpisanym na Bonneville Salt Flats w Hondzie F1. Rekord wyścigu w Grand Prix należy do Kimi Räikkönena, który wyniósł 370,1 km/h podczas Grand Prix Włoch w 2005 roku. W kwalifikacjach Valtteri Bottas, dziś w Alfa Romeo, dominuje z prędkością 378 km/h w Baku.

Jaka jest cena Formuły 1?

Po pierwsze, F1 nie można kupić ani w żadnym wypadku wystawić na sprzedaż komercyjną. Dlatego porozmawiamy więcej o wartości. Całkowita wartość samochodu Formuły 1 szacowana jest na około 1 000 000 euro.

Kto jest rekordzistą w F1?

Michael Schumacher i Lewis Hamilton są współautorami rekordu liczby tytułów mistrzowskich kierowców – każdy z nich ma po 7 tytułów. Hamilton natomiast jest jedynym rekordzistą pod względem liczby zwycięstw (103), pole position (103) i podium (192). Po stronie producentów najwięcej trofeów ma Ferrari z 16 tytułami mistrzowskimi. F1 jest obecnie własnością Liberty Media, amerykańskiej firmy medialnej.

Gdzie oglądać Grand Prix F1?

Posiadacz praw do Formuły 1 we Francji od 2013 roku, grupa Canal + okazjonalnie transmituje wyścigi w formie niezaszyfrowanej na jednym ze swoich bezpłatnych kanałów C8. W pozostałej części emitowane są w płatnych kanałach grupy Canal+ (Canal+, Canal+Sport, Canal+Décalé)

Autohebdo – często zadawane pytania (FAQ)