EL1 – Verstappen w swoim ogrodzie w Austrii

Zwycięzca poprzedniego tygodnia na tym samym torze, Max Verstappen, rozpoczyna drugi weekend w Austrii w najlepszy możliwy sposób.

opublikowany 02/07/2021 à 12:33

Quentina DUBOISA

0 Zobacz komentarze)

EL1 – Verstappen w swoim ogrodzie w Austrii

Max Verstappen kontynuuje swoją dominację w Austrii. / © Zdjęcie Joao Filipe / DPPI

Bierzemy to samo i zaczynamy od nowa! Max Verstappen ustanowił najlepszy czas w pierwszym treningu w Austrii. Tydzień po ostatnim wyścigu na torze czerwony Byk Ring, lider mistrzostw robi to ponownie i wywiera presję Mercedes.

Niemiecki zespół słabo radził sobie w pierwszym treningu. Valtteri Bottas podpisywanie tylko czwartego taktu, Lewis Hamilton dopiero 7. 
Miła niespodzianka pochodzi z Ferrari. W trudnej sytuacji przez kilka wyścigów, Charles Leclerc et Carlos Sainz zajął drugie i trzecie miejsce. Pomiędzy srebrnymi strzałkami znajdujemy Yuki tsunoda (5.) i Kimi Raïkkönen (6.). Fiński pilot zawstydzony labirynt na początku sesji pokazał mu swoje niezadowolenie środkowym palcem.

Pierwszą dziesiątkę uzupełnia Perez (8.), Gasly (9.) i Norris (10.). Jeśli chodzi o kierowców rezerwowych, a było ich na Red Bull Ringu wielu, odnotowujemy 14. miejsce Zhou na pierwszą oficjalną sesję. Jest zatem najlepszym z debiutantów. Ilott ustanawia swój 15. czas, podczas gdy Nissany jest 18., ale wyprzedza swojego kolegę z drużyny Latifi

Należy również pamiętać, że nowe opony, które zostaną wprowadzone na Silverstone, zostały przetestowane przez większość kierowców podczas porannej sesji.
 

 

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz