EL2 – Dominacja Pereza i Red-Bulla, Leclerc na torach

Sergio Perez ustanowił najlepszy czas w drugiej sesji treningowej – 1.42.115. Sesja naznaczona wypadkiem Charlesa Leclerca na 15. zakręcie.

opublikowany 04/06/2021 à 15:15

Quentina DUBOISA

0 Zobacz komentarze)

EL2 – Dominacja Pereza i Red-Bulla, Leclerc na torach

Sergio Perez ustanawia najlepszy czas w drugim treningu w Baku, wyprzedzając swojego kolegę z drużyny Verstappena / © Photo Antonin Vincent / DPPI

Prowadząc mistrzostwo konstruktorów po raz pierwszy od 2013 roku, Red-Bull potwierdza, że ​​obecnie zespół jest w dobrej formie. Jego dwaj kierowcy monopolizują pierwsze miejsca w grafiku, Perez podpisując najlepszy czas z przodu Verstappen. Carlos Sainz (Ferrari), również po dobrej serii, zamyka czołową trójkę ze stratą 3 tysięcznych do meksykańskiego kierowcy. Inny los Charles Leclerc. Pomimo czwartego miejsca, kierowca z Monako rozbił swoje Ferrari w połowie sesji na 15. zakręcie, ale jego samochód nie wyglądał na zbyt uszkodzony po uderzeniu go z przodu. 

Pierre Gasly, wciąż pierwszy francuski kierowca, podpisuje kontrakt na 1.42.534, który pozwala mu wspiąć się do czołowej piątki. Piątkowy dzień, który może dać mu nadzieję na Q5 w jutrzejszych kwalifikacjach. Pozostała część pierwszej dziesiątki to m.in Fernando Alonso, który wygląda na to, że w ten weekend dostanie drugie życie, Giovinazzi (7.), Norris (8.) wciąż w tyle w Azerbejdżanie, Ocon (9.) i Tsunodę (10.).

Niespodzianka dnia: nie Mercedes w pierwszej dziesiątce. Wydaje się, że niemiecki zespół stara się wprowadzać zmiany i nie skupia się zbytnio na czystej prędkości. Lewis Hamilton wspina się na 11. pozycję, tracąc sekundę do Pereza. Bottas nie udało się na 16. miejscu, dwie sekundy za najlepszym czasem. Będziemy zatem musieli poczekać do jutra, aby zobaczyć, jak srebrne strzały odegrają wiodącą rolę. 
Podobnie jak dziś rano na torze w Baku wywieszono wiele żółtych flag. Sesję przerwała nawet czerwona flaga w związku z problemem technicznym Latifi. Pilot Williams wygląda na to, że uszkodził skrzynię biegów i w niedzielę grozi mu kara przesunięcia się o 5 miejsc na starcie.
Jutro o 11:00 (czasu francuskiego) kierowcy będą mieli teraz ostatnią sesję w celu dostosowania ustawień i sprawdzenia wydajności.

 

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz