EL3 – Max Verstappen odzyskuje kontrolę w Austrii

Max Verstappen odzyskuje pierwszą pozycję podczas trzeciego treningu. Wyprzedza Valtteriego Bottasa (Mercedes) i Lewisa Hamiltona (Mercedes).

opublikowany 03/07/2021 à 13:06

Quentina DUBOISA

0 Zobacz komentarze)

EL3 – Max Verstappen odzyskuje kontrolę w Austrii

Czy Verstappen zdobędzie kolejnego pole position na Red Bull Ring? / © Zdjęcie Joao Filipe / DPPI

Ostatnia darmowa sesja treningowa w ten weekend, 3PR, służy przygotowaniu do kwalifikacji. W tej małej grze tak Max Verstappen który ustanowił najlepszy czas w 1.04.591. Tym samym lider mistrzostw wyprzedził Valtteri Bottas et Lewis Hamilton, świeżo zabrane do domu Mercedes na dwa sezony. 

Znajdujemy się za dwoma czołowymi zespołami Pierre Gasly. Francuski kierowca poprawia swoją Alfę Tauri do 6 dziesiątych najlepszego czasu siostrzanego zespołu. Bardzo dobry występ na piątym miejscu zaliczył Antonio GiovinazziAlfa Romeo
Resztę czołowej 10-tki uzupełniają Sainz (Ferrari), Perez (czerwony Byk), Alonso (Alpine), Leclerc (Ferrari) i Czarownica (Aston Martin), który obchodzi dziś swoje 34. urodziny. 

Sesja naznaczona kilkoma piruetami. To z Nikita Mazepin w zakręcie 4, ale szczególnie w Yuki tsunoda na wyjeździe z zakrętu 9. Japoński kierowca był bardzo blisko uderzenia w ścianę. Na szczęście dla niego, więcej strachu niż szkody. Wpadka, o której nie powinno być wiadomo o godzinie 15:00 (czasu francuskiego) podczas sesji kwalifikacyjnej, którą będziemy śledzić w relacji na żywo na AUTOhebdo.fr.

0 Zobacz komentarze)