Chrono

Więcej wiadomości

Piloci

Theo Pourchaire
Theo Pourchaire
Pays Flaga_Francji.svg
Stabilny Alfa Romeo
Popularne przedmioty

Wszystko, co musisz wiedzieć o Formule 2

FIA Formula 2 to mistrzostwa samochodów jednomiejscowych umiejscowione bezpośrednio pod Formułą 1. Powszechnie uważane są za jej przedpokój i odskocznię do najwyższej kategorii.

Kierowcy Formuły 2, których będziemy śledzić w 2024 roku

Sukcesja Théo Pourchaire'a, uwieńczona w 2023 roku ART Grand Prix, zapowiada się bardzo otwarta. „Repetytorzy” Victor Martins (ART Grand Prix), Oliver Bearman (Prema), Isack Hadjar (Campos Racing) i Zane Maloney (Rodin Motorsport) rozpoczynają z lekką przewagą nad debiutantami, których głównym nazwiskiem wartym zapamiętania jest Włoski fenomen Andrea Kimi Antonelli (Prema), który pominął F3, aby przy wsparciu Mercedesa przejść bezpośrednio z FRECA do F2.

Jakie samochody są używane w Formule 2?

Formuła 2 to mistrzostwa jednej marki, co oznacza, że ​​wszyscy kierowcy korzystają z tego samego podwozia Dallara napędzanego 6-litrowym silnikiem V3,4 turbo dostarczanym przez firmę Mecachrome i wyposażonym między innymi w system ochrony Titanium Halo i DRS.

Gdzie oglądać Formułę 2 we Francji?

Kwalifikacje i wyścigi Formuły 2 transmitowane są w CANAL+ (CANAL+ SPORT, CANAL+ SPORT 360), oficjalnym nadawcy promocyjnych formuł we Francji. Wszystkie sesje są również dostępne na platformie telewizyjnej F1 Liberty Media.

Jak wyglądają weekendy Formuły 3?

Wszystkie spotkania Formuły 2 odbywają się przed Grand Prix Formuły 1, aby umożliwić młodym, wschodzącym zawodnikom ćwiczenie swoich umiejętności pod okiem decydentów na padoku F1 i poznanie torów, na których może być wymagane uczestnictwo. Następny poziom. Weekend F2 obejmuje tylko jedną bezpłatną sesję treningową przed kwalifikacjami. Każda runda składa się z dwóch wyścigów: Sprintu, który odbywa się w sobotę i którego siatka jest częściowo odwrócona (bierzemy ranking kwalifikacyjny i odwracamy kolejność pierwszych 10) oraz Wyścigu Głównego, dłuższego i wymagającego od kierowców zmiany opon .

Kto jest mistrzem Formuły 2?

Théo Pourchaire został mistrzem Formuły 2 w 2023 roku wraz z francuskim zespołem ART Grand Prix. Francuz jest obecnie rezerwowym F1 w Stake Sauber i wygnał się do japońskiej Super Formuły w nadziei, że w najbliższej przyszłości otworzą się przed nim drzwi do F1.

Autohebdo – często zadawane pytania (FAQ)